منهاج البدعه الامویه

سایتی متفاوت و قوی جهت دفاع از اهل بیت در مقابل نواصب

منهاج البدعه الامویه

سایتی متفاوت و قوی جهت دفاع از اهل بیت در مقابل نواصب

منهاج البدعه الامویه

سلام علیکم

ان شا الله به حول قوه الهی و به مدد مولایمان سیدنا علی بن ابی طالب، صاعقه های سنگینی در این سایت بر رئوس وهابیت خواهیم زد

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی پاسخ شیعه  :
نادان ها اینکه علمای شیعه می گویند خوارج اهل دیانت و زهد بودند ایا به منزله مدح و تعدیل انها هست؟ ایا این گفته ها حمل بر ممدوح بودن ان‌هاست؟
 ذکر منهج انها به منزله مدح انها نیست. بلکه علما سعی در این دارند که باور های انها را بگویند چیست که در ادامه بخواهند اعتقاد انها را دلیلی بر عدم حقانیت انها بگیرند.به عنوان مثال شیطان، که سابقه 6 هزار سال عبادت داشت اما چه شد؟ اینکه در روایات امده شیطان زاهد بوده و عابد بوده به منزله مدح ان هست؟
در میان صحابی پیامبر بنا بر اقرار شما خوارج هم بوده، و من از شما سوال می کنم شما جماعتی می گوید همه صحابی عابد، عادل، زاهد و متقی هستند و در عین حال هم از خوارج هستند. حالا همین حرف را شیعه هم زده است، ایا شما به مذهب خود هم ایراد و اشکال می کنید که خوارج یعنی سگان جهنمی چون ابن ملجم و عکرمه را مدح نموده؟

کانوا قد کفروا علیا ودعوه إلى التوبة واجتمعوا جمهرة، فقاتلهم فقتلوا کلهم وکانوا ألفا وثمانمائة، فیهم جماعة من خیار الصحابة.
خوارج کسانی بودند که حضرت علی (علیه سلام) را تکفیر می کردند و او را به توبه می خواندند و لشکری هم تشکیل داده بودند که مولا علی (علیه سلام) با  آنها جنگید و همگی را از دم تیغ گذراند در حاکی که هزار و هشتصد نفر بودند و در میان خوارج جماعتی از بهترین اصحاب پیغمبر حضور داشتند.
 الاعلام-خیر الدین الزرکلی-ترجمه علی بن ابی طالب.
شما که ادعا دارید صحابی کلهم عدول همه عادل و متقی و ممدوح هستند، در عین حال هم می گوید از خوارج هستند پس فرقی با ما نکردید.
اما ایا امام خمینی خوارج را مدح کرده یا خیر؟ و نظرشان چیست در ادامه به سمع و نظر دوستان می رسانیم:
تکفیر خوارج و معاویه توسط امام خمینی (رضوان الله علیه) 
حضرت امیر وقتى که مواجه می شود با لشکر معاویه که از کفار هم بدتر بودند، با خوارج که آنها هم به همان طور بودند، با کمال شدت [برخورد می کرد]. بعد از اینکه می دید هدایت نمی شوند.
صحیفه امام، ج ‏9 ،ص 385.
درود بی پایان بر على بن ابیطالب که با دژخیمان به صورت مسلمان و مقدس نماهاى بدتر از کفار جنگید و از هیچ قدرتى نهراسید.
صحیفه امام، ج ‏20 ،ص 87.
خیلی واضح و روشن است که امام خمینی خوارج که مولا با انها جنگید را کافر و زندیق و ایضا بدتر از کفار می داند حالا یه عقل باطلی مانند وهابیون که دچار مازوخیست شده می گوید امام خمینی قدس سره انها را تایید کرده یا مدح کرده است!
هم چنین قول ابن تیمیه در خصوص خوارج قابل تامل است:
والخوراج اصدق من الرافضه وادین اورع خوارج بل الخوراج لا نعرف انهم یتعمدون الکذب بل هم من اصدق الناس.
خوارج از شیعه صادق تر هستند وبا دیانت تراند و با ورع ترند. اصلا از خوارج ما نداریم عمدا دروغ بگویند  بلکه از همه مردم راستگو تر هستند.
 منهاج السنه ،ج7 ،ص36.
ایا باز حرفی می ماند؟
َسْکَرِیِّ ع کِتَابَ یَوْمٍ وَ لَیْلَةٍ لِیُونُسَ فَقَالَ لِی تَصْنِیفُ مَنْ هَذَا قُلْتُ تَصْنِیفُ یُونُسَ مَوْلَى آلِ یَقْطِینٍ فَقَالَ أَعْطَاهُ اللَّهُ بِکُلِّ حَرْفٍ نُوراً یَوْمَ الْقِیَامَةِ .
شیخ مفید(رحمه‏الله) به سند صحیح، از ابوهاشم جعفری روایت کرده که گفت: کتاب «یوم و لیله»  یونس بن عبدالرحمن را به محضر امام حسن عسکری (ع) عرضه داشتم، فرمود: این کتاب تصنیف کیست؟ عرض کردم: تصنیف یونس مولی آل‏یقطین. فرمود: حق تعالی او را به هر حرفی نوری در روز قیامت عطا فرماید. 
 وسائل ‏الشیعة، 27 ،102 .
     8 - باب وجوب العمل بأحادیث الن.
915- روی عن أبی بصیر حماد بن عبید الله بن أسید الهروی، عن داود بن القاسم ، أن أبا جعفرالجعفری قال أدخلت کتاب یوم ولیلة ألذی ألفه یونس بن عبدالرحمن علی أبی الحسن العسکری( ع )فنظر فیه وتصفحه کله ، ثم قال هذادینی ودین آبائی و هوالحق کله .
و در روایت دیگر است که امام از اول تا به آخر آن کتاب را صفحه به صفحه ملاحظه نمود و سپس فرمود: این دین من است و دین پدران من، و تمامش حق است.
  نام کتاب : رجال الکشی نویسنده : الشیخ الطوسی، جلد : 1 ، صفحه : 485 .
این مطلب هم در نوع خودش بسیار جالب و خواندنی است .
917- وجدت بخط محمد بن شاذان بن نعیم فی کتابه ، سمعت أبا محمد القماص الحسن بن علویة الثقة، یقول ،سمعت الفضل بن شاذان ، یقول حج یونس بن عبدالرحمن أربعا وخمسین حجة، واعتمر أربعا وخمسین عمرة، وألف ألف جلد ردا علی المخالفین ، 
ویقال انتهی علم الأئمة(علیهم السلام ) إلی أربعة نفر أولهم سلمان الفارسی والثانی جابر والثالث السید والرابع یونس بن عبدالرحمن .
فضل بن شاذان گفته: یونس پنجاه و چهار حج و پنجاه و چهار عمره به جا آورد، و هزار جلد کتاب در رد مخالفین تألیف کرد. 
و گفته شده: علم ائمه  منتهی به چهار نفر شد: 1 - سلمان فارسی 2 - جابر 3

- سید 4 - یونس بن عبدالرحمن
 نام کتاب : رجال الکشی نویسنده : الشیخ الطوسی ، جلد : 1، صفحه : 485.
این همه مطلب فکر کنم برای رسوایی وهابیت کفایت می کند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.